Diğer Resmi Ak Siteleri
Kadın Kolları

Kadın Kolları

Kadınlarımızla yarınlar daha aydınlık olacak.

WEB SİTESİNE GİT
Gençlik Kolları

Gençlik Kolları

AK Gençlik, kökü mazide, gözü istikbalde olan gençliktir.

WEB SİTESİNE GİT
AK Parti İletişim Merkezi (AKİM)

AK Parti İletişim Merkezi (AKİM)

Görüşleriniz bizim için önemli.

WEB SİTESİNE GİT
Yaşlılar Koordinasyon Merkezi

Yaşlılar Koordinasyon Merkezi

Yaşlılar toplumun kutup yıldızıdır.

WEB SİTESİNE GİT
Engelli Koordinasyon Merkezi

Engelli Koordinasyon Merkezi

Yeter ki gönüller engelli olmasın. İnşallah her engel aşılır.

WEB SİTESİNE GİT
TBMM Grup Başkanlığı

TBMM Grup Başkanlığı

WEB SİTESİNE GİT
AK Kütüphane

AK Kütüphane

AK Kütüphane

WEB SİTESİNE GİT
Siyaset Akademisi

Siyaset Akademisi

Siyaset Akademisi

WEB SİTESİNE GİT
19-03-2021 13:59:42

GENÇLİK VE SPOR BAKANI MEHMET KASAPOĞLU BİTLİS'TE

Gençlik ve Spor Bakanı Kasapoğlu Bitlis’te
Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Bitlis ve Tatvan’da incelemelerde bulunmak üzere Bitlis’e geldi.
Bitlis’e gelen Bakan Kasapoğlu’nu Bitlis Valiliği önünde Ak Parti Bitlis İl Başkanı Engin Günceoğlu, Vali Oktay Çağatay, Belediye Başkanı Nesrullah Tanğlay, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Nail İlbey, Vali Yardımcıları, İl Emniyet Müdürü Yaman Ağırlar, İlçe Belediye Başkanları, kurum amirleri ve teşkilat mensupları karşıladı.
Bakan Kasapoğlu Valilik şeref defterini imzaladıktan sonra, Ak Parti Bitlis İl Başkanı Engin Günceoğlu, Vali Oktay Çağatay,  Milletvekillerimiz Cemal Taşar ile Vahit Kiler, İl Gençlik Kolları Başkanı, İl Kadın Kolları Başkanı ve Belediye Başkanlarıyla, Valilik Toplantı Salonunda toplantı düzenledi. Buradan cuma namazı için tarihi Bitlis Ulu Camii'ne geçti.
Cuma namazı sonrası Bitlis esnafını ziyaret ederek, esnaf ve vatandaşlarla bir dizi sohbet eden Bakan Kasapoğlu, vatandaşlara ve gençlere, kitap, futbol topu, basketbol topu ve satranç takımı hediye etti. Bitlis'in tescilli yemeği olan Büryan yiyerek esnaf ziyaretini sonlandırdı. Bitlis 8 Ağustos Stadını ziyaret ederek incelemelerde bulunan Bakan Kasapoğlu burada basın mensuplarına yaptığı açıklamalarda,
"Bitlis hepimizin bildiği gibi genç ve dinamik nüfusa sahip müstesna vilayetlerimizden bir tanesidir. Bu doğrultuda tabii ki hem gençlik alanında hem spor alanında mükemmel bir potansiyeli ve zenginliği barındırıyor. Bu noktada bizimde özellikle tüm branşlara hitap eden, hem tesisleşme çalışmalarımız hemde faaliyet çalışmalarımız hızlı bir şekilde devam ediyor. Bu doğrultuda özellikle hem mevcut yatırımların hem bundan sonraki planlamalarımızı masaya yatırdık. Halkımızın, kadınıyla erkeğiyle; genciyle yaşlısıyla spora erişimini her branşta destekliyoruz. Çünkü biz sporu birkaç branştan ibaret görmüyoruz. Atletizmiyle, futboluyla, basketboluyla, yüzmesiyle tüm Bitlis’e bu manada erişimi kolaylaştırma adına önemli yatırımlar yapıyoruz. İnşallah kısa sürede bunları da Ankara’da imzalayacağız. Semt sahaları ile sadece futbol değil, basketbol, voleybol, tenis ve bununla birlikte yüzmedeki çalışmalarımız da özellikle devam edecek. Yüzme bilmeyen kalmasın kampanyasında Bitlislileri, özellikle gençler olmak üzere bu rakamı yukarılara taşıyacağız. Tabi Bitlis’in tesisleşme noktasında örneğin bu staddayız, burası ile ilgili başka bir projemiz var. Stadımızı bir başka bölgeye taşıyoruz ve bununla birlikte bin 500 kişilik spor ve antrenman salonlarımızı Bitlise kazandıracağız. Hem Bitlis’te hemde ilçelerimizde butik gençlik merkezlerimizi kazandırıp gençlik merkezi olmayan İlçe bırakmayacağız. Gençlerimiz orada hem kendilerini geliştirecekler, hem eğlenecekler hemde spor yapma imkanı bulacaklar. Bütün bunlarla birlikte Bitlis’in kış sporları noktasında zenginliği malum. Özellikle görmüş olduğumuz bu güzel potansiyel, bunun hem spor turizmi açısından hemde kayak sporu açısından çok ciddi şekilde projelerle zenginleştirmemiz gerektiğini gösteriyor. Bu manada da Bitlis çok kısa vadede spor turizmi destinasyonlarımızdan bir tanesi olacak. Bu anlamda Sayın Valimize, milletvekillerimize, belediye başkanımıza ve tüm bürokrasimize teşekkür ediyorum. İnşallah spordaki çıtayı tüm ülkemizde yukarılara taşıdığımız gibi Bitlis'te de taşıyarak bu anlamda öncü illerden biri yapacağız." Dedi.
Bakan Kasapoğlu, Bitlis'te milli atlet Saffet Elkatmış'ı Yumurtatepe Mahallesi'ndeki evinde ziyaret ettikten sonra Bitlis Belediyesine ve AK Parti İl Başkanlığını, Ak Parti Bitlis İl Gençlik Kolları başkanlığını, Ak Parti Bitlis İl Kadın Kolları Başkanlığını ve parti binasında Teşkilat mensupları ile bir araya geldiler.
Daha sonra Tatvan ilçesine giden Kasapoğlu, Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğünü ziyaret ederek sporcularla sohbet etti. Tatvan Gençlik Merkezi'nde de gençlerle bir araya gelen Bakan Kasapoğlu, çarşı merkezinde iş yerlerini ziyaret etti, esnafın sorunlarını dinledi.
Kasapoğlu, kentteki bir kafede Tatvan Belediyesi Gençlik Meclisi üyeleriyle buluştuktan sonra milli sporcu Nurcihan Ekinci'ye evinde ziyarette bulundu.
Bakanımıza bitlis'imiz için yapılacak olan yatırımlardan dolayı teşekkür ederiz. Bitlis bu Spor yatırımları ile Güçlü Yarınlara emin adımlarla ilerleyecektir. başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere bakanımıza ve emeği geçenlere teşekkür eder, ziyaretlerinden dolayı Gençlik ve Spor Bakanımız Mehmet Kasapoğlu'na Teşekkür ederiz.
Close
SEN DE KATIL SEN DE KATIL

Gücümüze Güç Katın.